Seiko 5 a Brian May: druhé kolo limitky je tady

V březnu tohoto roku vyjde od značky Seiko již druhý model hodinek Seiko 5 Sports ve spolupráci s kytaristou legendární rockové kapely QUEEN, Brianem Mayem. Tento model Seiko 5 Sports Brian May SRPH80K1 je inspirovaný Brianovou kytarou "Red special" a to především jejími zlatými tóny.

K00595670005

Rocková legenda Brian May během celé své kariéry spoléhal na zvuk kytary "Red Special" a díky ní pomohl z Queen udělat jednu z nejslavnějších kapel na světě. Kdo by neznal alespoň jednu písničku této nejobdivovanější kapely. Brian mimo své kytary spoléhal i na hodinky značky Seiko, kdy si oblíbil jejich potápěčský styl a nosil hodinky více než 40 let. Brian si své první hodinky Seiko koupil v 70. letech přímo v Japonsku a potom s ním obletěly celý svět.

Vzhled hodinek je opět inspirován kytarou stejně jako u prvního modelu. Ocelové pouzdro má průměr 42,5 mm a barevnou variantu žlutého zlata si vyžádal sám Brian, je inspirováno nově vydanými reedicemi jeho sólových alb "Gold Series". Číselník má černo - červenou barvu a struktura červené barvy připomíná texturu dřeva. Mezi funkce hodinek patří ukazatel data a dne v týdnu. Nechybí ani průhledné víčko. Na víčku hodinek je vlastnoruční podpis a označení limitované edice. Jedná se o číslovanou limitovanou edici o 12500 ks. Číselník kryje Hardlex sklíčko a voděodolnost hodinek je 10 bar. V pouzdru hodinek je ukryt automatický strojek, kalibr 4R36, s rezervou chodu 41 hodin. Pozastavit bychom se měli i nad nylonovým řemínkem hodinek. Řemínek je v černé barvě a svislé pruhy znázorňují struny kytary.

Brian-Harold-May

Hodinky jsou baleny ve speciální krabičce, který má připomínat pouzdro na kytaru. Kromě hodinek v krabičce najdete i repliku "šťastné" mince, kterou Brian používal místo trsátka. Hodinky jsou vhodné na běžné nošení, ale svou cenu budou mít především pro sběratele hodinek.

Určitě musíme zmínit i to, že společnost Seiko Watch Corporation věnuje část výnosů z prodeje těchto hodinek společnosti The Mercury Phoenix Trust s cílem "Zajistit zdravý život a podporovat pohodu pro všechny v každém věku". MPT je charitativní organizace založená Brianem Mayem, Rogerem Taylorem a manažerem Queen Jimem Beachem na památku Freddieho Mercuryho, aby pomohla financovat boj proti HIV/AIDS po celém světě.