Seiko 5 Sports Brian May SRPE83K1 Red Special

Seiko představilo novinku, která bude uvedena na trh v květnu 2020- Seiko 5 Sports Brian May Limited Edition SRPE83K1 Red Special. Red Special nyní inspiruje nové hodinky Seiko 5 Sports, jejichž ciferník odráží design kytary, kterou Brian a jeho otec postavili na počátku 60. let.

IbwwITp

Během své dlouhé rockové kariéry se Brian May spoléhal na svou elektrickou kytaru (Red Special), aby vytvořil zvuk, díky kterému se Queen stala jednou z nejslavnějších rockových kapel světa. Zároveň se také spoléhal na značku Seiko, kterou nosil více než 40 let. Brian si své hodinky Seiko koupil na prvním turné v Japonsku v 70. letech 20. století.

Red Special nyní inspiruje nové hodinky Seiko 5 Sports, jejichž číselník odráží design kytary, kterou Brian a jeho otec postavil na počátku 60. let. Kytara byla vyrobena ručně, pouze pomocí ručního nářadí. Krk byl vyřezáván ze dřeva starého krbu, tehdy 100 let. Tělo bylo vyrobeno z laťovky se starou dubovou vložkou a pokryto mahagonovou dýhou, kterou Brian zabarvil a vyleštil. Inovativní systém tremolo navržený společností Brian představoval ručně vyřezávanou kolébku z měkké oceli, která se otáčí na okraji nože, přičemž tah strun je vyvážen pružinami motocyklových ventilů.

case_back

Brian May tuto spolupráci komentoval: “Jsem poctěn, že tyto hodinky spatřily světlo světa a hrdý na to, že moje a otcova práce (na kytaře) inspirovala tuto spolupráci. Miluji moje Seiko hodinky, které mi sloužily skvěle po mnoho let. Tento nový model budu nosit s velkou hrdostí."

Hodinky Seiko 5 Sports Brian May SRPE83K1 Red Special mají číselník, který imituje barvu a strukturu kytary. Nato řemínek má představovat popruh na kytaru. Na dýnku hodinek je podpis Briana Maye. Hodinky jsou uloženy ve speciálním boxu, který napodobuje pouzdro kytary Red Special. Nedílnou součástí je i pamětní mince, kterou Brian během sví kariéry používal jako trsátka.

box01

https://www.helvetia-hodinky.cz/zbozi/seiko-5-sports-brian-may-limited-edition-srpe83k1-red-special/