Re-edice potápěčských hodinek Seiko

Od prvního představení potápěčských hodinek v roce 1965 společnost Seiko neustále posouvala hranice možností, které mohou hodinky pro potápěče nabídnout. Dnes společnost hrdě představuje dva nové zástupce z kolekce Prospex. Modely jsou moderní re-interpretací původních oblíbených potápěčských hodinek z let 1965 a 1970. Hodinky jsou unikátní také tím, že jako zcela první modely Seiko nabízí odolné splétané pásky navržené přímo pro potápění. Tyto dva modely dosahují perfektní rovnováhy mezi designem a funkčností a zároveň ztělesňují pokrokové inovace, kterými jsou hodinky Prospex proslulé.

Re-interpretations

Nové textilní pásky, vyrobené tradiční technikou splétání z Japonska zvanou Seichu, se vyznačují hustou strukturou a barvou typickou pro obijime, dekorativní opasek, který drží na svém místě japonské Kimono. Pásky mají jedinečnou japonskou texturu a jsou vyrobeny tak, aby měly téměř čtyřnásobnou pevnost v tahu oproti běžným textilním páskům*. Jejich pevnost a odolnost při vystavení slunečnímu záření splňují náročné standardy potápěčských hodinek Seiko a jsou tak ideální volbou pro amatérské i profesionální použití pod vodou. Díky jedinečnému vzorování jsou pásky flexibilní, příjemné na nošení a umožňují kůži dýchat, čímž zajišťují maximální pohodlí na zápěstí. Nové textilní pásky, vyrobené tradiční technikou splétání z Japonska zvanou Seichu, se vyznačují hustou strukturou a barvou typickou pro obijime, dekorativní opasek, který drží na svém místě japonské Kimono. Pásky mají jedinečnou japonskou texturu a jsou vyrobeny tak, aby měly téměř čtyřnásobnou pevnost v tahu oproti běžným textilním páskům*. Jejich pevnost a odolnost při vystavení slunečnímu záření splňují náročné standardy potápěčských hodinek Seiko a jsou tak ideální volbou pro amatérské i profesionální použití pod vodou. Díky jedinečnému vzorování jsou pásky flexibilní, příjemné na nošení a umožňují kůži dýchat, čímž zajišťují maximální pohodlí na zápěstí. 

SPB239_b

Obě variace vycházejí ze stejného designu a specifikací jako loňská re-interpretace potápěčských modelů z roku 1965 a 1970, která oslavovala 55. výročí uvedení na trh úplně prvních potápěčských hodinek Seiko. Hnědý číselník a luneta hodinek inspirovaných prvním modelem (1965) a vzorovaný šedý číselník následujícího modelu (1970) harmonicky ladí k páskům hodinek v tlumených, zemitých barvách. Součástí balení hodinek je také alternativní pásek v jiném barevném provedení, který lze jednoduše a bez použití nástrojů vyměnit podle potřeby a outfitu. 

Chod hodinek zajišťuje osvědčený kalibr 6R35, který poskytuje rezervu chodu 70 hodin a voděodolnost až 200 m. Zakřivenému safírovému sklíčku nechybí vnitřní antireflexní vrstva, indexy spolu s hodinovou, minutovou i vteřinovou ručkou jsou potaženy speciální vrstvou Lumibrite® ve vintage barvě korespondující se zemitými tóny na číselníku i pásku. Obě re-edice zaujímají čestné místo v tradiční kolekci Prospex a budou k dispozici u autorizovaných prodejců a Seiko butiků po celém světě začátkem léta 2021.

Fabric_Straps_éé

Mezi fanoušky Seiko jsou známé pod označením 62MAS. Potápěčské hodinky z roku 1965 s automatickým mechanickým kalibrem a vysokou úrovní voděodolnosti do 150 metrů. Hodinky byly navrženy tak, aby poskytovaly maximální spolehlivost a zároveň čitelnost i v nejnáročnějších podmínkách. Své nadprůměrné schopnosti prokázaly, když se úspěšně osvědčily během expedic na Antarktidě v šedesátých letech, čímž odstartovaly zářivou budoucnost těchto hodinek. 

Pět let po představení prvních japonských potápěčských hodinek uvedla společnost Seiko další novinku – potápěčské hodinky s asymetrickým prodloužením pouzdra pro ještě lepší ochranu korunky na pozici 4. hodiny. Bytelná konstrukce, ručky a indexy s luminiscencí spolu s voděodolností 150 metrů zaručily jistotu té správné volby odolných a perfektně čitelných hodinek. Tyto vlastnosti hodinek prověřily extrémní podmínky, když si je v letech 1974-1976 zvolil japonský dobrodruh Naomi Uemura pro absolvování 12 500 km dlouhé trasy se psím spřežením z Grónska až na Aljašku.

 

Original_1970_Divers

Dvě varianty: 

Seiko Prospex 1965 Diver’s Modern Re-interpretation SPB239
Seiko Prospex 1970 Diver’s Modern Re-interpretation SPB237