TAG Heuer: Nový ambasador Ryan Gosling

Švýcarská značka TAG Heuer si dlouho střežila tajemství o novém ambsadarovi. A konečně v říjnu byl představen. Rayn Gosling. Toto jméno nemusíme dlouze představovat. Rayn Gosling splňuje vášeň a styl stejně jako značka TAG Heuer.

WBN2111.BA0639-Lifestyle-Ryan-Gosling-16-9-001

Rayn Gosling je kanadský herec, který patří k nejmladším hercům, kteří byli nominováni na Oscara za nejlepší herecký výkon hlavní roli. K vidění byl již v letech 1993, kdy měl teprve 13 let a to v pořadu Mickey Mouse Club. A od té doby jsme ho mohli vidět i v prvních seriálech. Za své role ve filmech získal mnoho cen. Debut jako režisér přišel s filmem Lost River, který měl premiéru v roce 2014.

“We are thrilled to announce Ryan Gosling as TAG Heuer global ambassador, for his first ever brand partnership. A star since his early days, he has grown to become an icon – one both enigmatic and inscrutable. He is a true artist who chooses his projects with utmost care and dedicates himself to them like no other, not only shaping his character but the entire creative direction. The movie Drive represents the strongest link with who we are today, and we are excited about the creative projects we have together,” says TAG Heuer CEO Frédéric Arnault.

Ryan Gosling: “TAG Heuer has quietly and consistently been a classic and iconic pillar of excellence in its field for over a hundred and sixty years. Partnering with them was an easy decision and time, in general, is just something I think a lot about now. My kids are growing up fast so I keep an eye on the clock in a way I never used to.”

WBN2112.BA0639-Lifestyle-Ryan-Gosling-16-9-002