Tabulka velikostí pouzder a řemínků

Aby hodinky dokonale seděly na ruce, je potřeba zvolit vhodnou velikost. A to nejen řemínku, ale také pouzdra. Rozměry vždy vybírejte s ohledem na tělesnou konstituci a celkový vizuál. Ovšem nic nenahradí možnost si hodinky přímo vyzkoušet. Pokud se k nám nedostanete, můžete si navléct alespoň naši šablonu. Stáhněte, vytiskněte a zkoušejte.

Jak měřit velikost pouzdra?

U pouzdra měříme průměr – bez tlačítek a korunky. Tedy od kraje přes střed číselníku po protilehlý kraj.

Jak zvolit správnou velikost řemínku?

Rozhodující jsou pro nás hned dva údaje. Délka, která se odvíjí od obvodu našeho zápěstí a rozteč mezi nožkami pouzdra (tedy jeho šířka). Pokud kupujete nové hodinky, budete většinou řešit jen délku. Tu doporučujeme volit tak, aby byla vůle alespoň 1 cm až 2 cm. Kožené řemínky jsou dodávané ve standardních rozměrech – většině lidí tedy sednou. U větších zápěstí pak řešíme individuální možnost doobjednání řemínku ve větší velikosti přímo u výrobce. 

V případě pořizování samostatného pásku si změřte i rozteč vašich hodinek. Najdeme skutečně malé rozměry okolo 6 mm, ale také pouzdra s 26 mm.

Další otázky, na které známe odpověď

 

tabulka-velikosti-hodinek-helvetia

tabulka-velikosti-hodinek-helvetia1

Tabulka velikostí ke stažení a tisku [PDF]

Před samotným tiskem zkontrolujte, že máte nastavený klasický formát. Některé tiskárny jsou nastavené na "přizpůsobit velikost papíru", což může šablonu deformovat.