Tabulka velikostí pouzder a řemínků

Aby hodinky dokonale seděly na ruce, je potřeba zvolit vhodnou velikost. A to nejen řemínku, ale také pouzdra. Rozměry vždy vybírejte s ohledem na tělesnou konstituci a celkový vizuál. Ovšem nic nenahradí možnost si hodinky přímo vyzkoušet. Pokud se k nám nedostanete, můžete si navléct alespoň naši šablonu. Stáhněte, vytiskněte a zkoušejte.

Jak měřit velikost pouzdra?

U pouzdra měříme průměr – bez tlačítek a korunky. Tedy od kraje přes střed číselníku po protilehlý kraj.

Jak zvolit správnou velikost řemínku?

Rozhodující jsou pro nás hned dva údaje. Délka, která se odvíjí od obvodu našeho zápěstí a rozteč mezi nožkami pouzdra (tedy jeho šířka). Pokud kupujete nové hodinky, budete většinou řešit jen délku. Tu doporučujeme volit tak, aby byla vůle alespoň 1 cm až 2 cm. Kožené řemínky jsou dodávané ve standardních rozměrech – většině lidí tedy sednou. U větších zápěstí pak řešíme individuální možnost doobjednání řemínku ve větší velikosti přímo u výrobce. 

V případě pořizování samostatného pásku si změřte i rozteč vašich hodinek. Najdeme skutečně malé rozměry okolo 6 mm, ale také pouzdra s 26 mm.

Další otázky, na které známe odpověď

 

tabulka-velikosti-hodinek-helvetia

tabulka-velikosti-hodinek-helvetia1

Tabulka velikostí ke stažení a tisku [PDF]

Před samotným tiskem zkontrolujte, že máte nastavený klasický formát. Některé tiskárny jsou nastavené na "přizpůsobit velikost papíru", což může šablonu deformovat.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení