Bohematic: česká hodinářská tradice

Silná hodinářská tradice se v českých zemích neprosadila náhodou — už v devatenáctém a na počátku dvacátého století jí při tom notně pomáhal duch doby. Hodinářství je totiž řemeslo spojující umění a design s použitím přesných strojírenských technologií. A to jsou oblasti, v nichž jsme za Rakouska-Uherska a první republiky dosahovali mezinárodního věhlasu.

Graphic Sutnar Camel Ardoise_6

Dnes jsou český design, typografie a přesné strojírenství zaslouženě zpátky na světové špičce. A duch doby tak našemu hodinářství přeje znovu. Jako skupina lidí tvořená prvotřídními hodináři, konstruktéry, designéry a investorem, jsme v Novém Městě nad Metují začali vyrábět unikátní malosériové hodinky značky BOHEMATIC, abychom designem a technologiemi jednadvacátého století navázali na to nejlepší z časů minulých.

Příběh značky BOHEMATIC začal setkáním investora Josefa Zajíčka s designéry Michalem Froňkem a Janem Němečkem v libeňském studiu Olgoj Chorchoj, pro které hodinky představují symbiózu vysokého řemesla a estetiky. Ze společné vášně pro techniku, řemeslnou zručnost, staré závodní a tikot mechanických strojků povstal nápad na projekt, který chce české hodinářské umění vrátit tam, kam historicky patří.

Hodinky BOHEMATIC jsou od samotného počátku kompletně navrženy u nás v manufaktuře v Novém Městě nad Metují. Na prvním místě je pro nás tedy nadčasový design spolu s tradičním řemeslem. Každý jednotlivý díl modelu GRAPHIC SUTNAR, kromě švýcarského strojku, je vyrobený podle našeho návrhu a ručně opracovaný k dokonalosti.

Graphic Sutnar Walrus Silver

Filozofie naší značky stojí nejen na perfektním modernistickém designu s nadčasovými tvary a precizním řemeslném zpracování, na kterém si zakládáme, ale také na silných českých příbězích. Ať je to závodní vůz Aero Minor a jeho vítězství v Le Mans, první sériově vyráběný automobil s aerodynamickou karosérií Tatra 77 nebo avantgardní umělec světového významu Ladislav Sutnar a jeho cesta od navrhování drobných předmětů, až po prezentaci Československa v roce 1939 v New Yorku, na kterou navázala jeho kariéra grafika v USA, ze které se později dostal k volnému umění. Pomocí našich hodinek chceme všem ukázat, že Češi jsou národ konstruktérů a skvělých umělců. Že Česko je zemí, kde se narodil Ferdinand Porsche, František Kupka nebo právě Ladislav Sutnar, kterému je věnován náš první model hodinek GRAPHIC SUTNAR.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení