Longines Evidenza: Ikona se vrací

Sladkých osmnáct. Věk, ve kterém je možné všechno. To je ostatně i věk řady Longines Evidenza, která prožila jarní sezonu s absolutní elegancí a odhodláním. Ne, že by to bylo nějak překvapující. Tato dnes už legendární kolekce se svými plynulými, čistými liniemi je rozhodně zosobněním té nejryzejší hodinářské tradice celé značky.

Longines Evidenza čerpá inspiraci z poloviny dvacátých let minulého století, kdy se tento styl profiloval jako „Art Deco“. Zároveň se rovněž jednalo o dobu, kdy Longines s nebývalou odvahou uvedl na trh hodinky ve tvaru inspirovaném novým stylem – a tento hazard mu později vynesl řadu ocenění.

Dnes, v hektickém 21. století, je Longines Evidenza opět středobodem pozornosti. V záři reflektorů stojí dámský automatický model, který vylepšují nové zelené a stříbrné číselníky se sladěným koženým náramkem a náhradním ocelovým tahem.

0821-evidenza-bandeau-L2.142.4.70.2-800x720_2_1

Múza stylu Art Deco z roku 1925 propůjčuje Longines Evidenze formální styl, kdy designéři promítali své touhy po jednoduchých liniích do čistých a dokonale napnutých křivek, které měly být reinterpretací tvaru „tonneau“. S tím si Longines pohrával už od roku 1911 a v dané době působil mimořádně provokativně. Dnes ale ustanovuje samotnou esenci celé kolekce, přičemž ztělesňuje křehkost a eleganci nadčasové estetiky z druhé dekády 20. století.

Zdálo by se, že pátrání po dokonalosti bylo završeno, ale ve vzduchu vždy visela otázka, že by snad stálo za zvážení pokusit se tuto kolekci ještě trochu vylepšit. Designéři a hodináři v Longines se chtěli vypořádat s výzvou umístit do centra pozornosti dámské hodinky s automatickým strojkem.

V první řadě vytvořili nové ciferníky v barvách mořské zeleněstříbra, které evokují přímořské ovzduší a otevřené moře. Zvláštní zacházení s číselníky je nepochybně příznačné pro tyto speciální verze z roku 2021: tvoří jej matný střed, který kopíruje charakteristický klenutý tvar pouzdra a obrubuje jej textura slunečních paprsků. Číselníky tak získávají další rozměr, obohacený o malovaný hodinový kotouč se štíhlými, protáhlými římskými číslicemi. Korunku zdobí modrý hliníkový kroužek, který dodává pouzdru vizuálně svěží rytmus.

longines-watch-gallery-details-4-collection-longines-evidenza-l2-142-4-60-6-1030x700 (1)

A konečně, Longines Evidenza přichází s koženými řemínky v mořské zelenémodré, přičemž nabízí i možnost náhradního ocelového tahu, který je mimořádně poddajný a jistí ho trojitá překlápěcí spona.

Je snadné představit si tyto nové modely s automatickým strojkem na zápěstí dynamické ženy s vášní pro umění a design, která žije rychle... prostě v divokých dvacátých letech. Kolekce Longines Evidenza se svou aurou nadčasovosti znovu ožívá v rytmu tohoto desetiletí a je k dispozici pro novodobé ikony: elegantní, odhodlané a vášnivé ženy.