Longines Spirit Flyback

Kolekce LONGINES SPIRIT pokračuje v tradici vytváření přesných přístrojů, které doprovázejí ty největší průzkumníky při dobývání vzduchu, moře i země. Nyní byla rozšířena o hodinky s chronografem s funkcí flyback, což svědčí o průkopnické roli společnosti Longines ve vývoji této technologie. Nový LONGINES SPIRIT FLYBACK je příkladem průkopnického ducha, který pohání hodinářskou značku od jejích počátků a je vhodnou oslavou dobrodruhů z minulosti i současnosti.

FlybackFamilyPicture_1-1

Kolekce Longines Spirit byla rozšířena o hodinky s funkcí flyback, což je komplikace neodmyslitelně spjatá s bohatým dědictvím značky. Longines vybavil své první modely funkcí flyback v roce 1925 a 12. června 1935 na ni podal patent. Patent byl zaregistrován 16. června 1936 jako světová novinka. Zvláštní výhodou flybacku je, že poskytuje pilotům praktický a rychlý způsob postupného načasování různých letových fází, čímž usnadňuje navigaci.

Mnoho legendárních průkopníků vložilo svou důvěru do značky Longines, aby se nemožné stalo skutečností. Richard Byrd je na vrcholu seznamu těch, kteří těžili z odborných znalostí značky. Byl vybaven nástroji Longines a byl prvním člověkem, který přeletěl jižní pól, což je jedinečný čin odrážející průkopnického ducha, který značku přesýpacích hodin doprovází od jejího založení.

829539-gh-l3-821-4-53-2

Díky tomuto výjimečnému dědictví je Longines Spirit Flyback vybaven nejmodernější technologií. Tyto hodinky pohání nový exkluzivní kalibr Longines, odolný vůči magnetismu a vybavený silikonovým vláskem. Extrémně přesný, s rezervou chodu 68 hodin, je tento strojek certifikován jako COSC chronometr. Průhledná zadní strana pouzdra odhaluje všechny detaily kalibru, včetně personalizovaného závaží s gravírovaným glóbem, představujícím kolekci Longines Spirit, a názvem Longines Flyback. Poprvé pro tuto emblematickou řadu.

Tyto nové hodinky se vyznačují také vytříbenou estetikou a obzvláště pečlivými povrchovými úpravami, které se pohybují mezi saténovými, matnými, leštěnými a gravírovanými detaily. Vyznačují se obousměrně otočnou lunetou vylepšenou barevnou keramickou vložkou s luminiscenčními indexy. Longines Spirit Flyback je k dispozici s černým nebo modrým číselníkem s efektem slunečních paprsků. Jeho bronzově stínované ručky a číslice potažené luminiscenčním materiálem Super-LumiNova, umožňují čtení času za všech okolností. 42mm ocelové pouzdro má vyměnitelný náramek z oceli, hnědý kožený nebo modrý textilní řemínek. Náramky mají skládací sponu opatřenou novým systémem nastavení délky pro maximální pohodlí. K dispozici je také béžový řemínek NATO.

Down

Flyback je doplňková funkce chronografů, která má zvláštní výhody z hlediska času a rychlosti. Pouhé stisknutí tlačítka skutečně okamžitě resetuje sekundovou ručičku chronografu s přímým pohonem, která okamžitě restartuje časování od nuly. Jediné stisknutí umožňuje tři operace (zastavení, reset a restart), na rozdíl od konvenčních chronografů, které vyžadují aktivaci funkcí zastavení a resetování před opětovným spuštěním funkce měření času.