QLOCKTWO unikátní zobrazení času

Na začátku byl nápad. Nápad jak zobrazit čas jedinečným způsobem. S tímhle nápadem přišli dva zakladatelé značky QLOCKTWO,Marco Biegert a Andreas Funk. Postupně se tento nápad začal kreslit a realizovat. A tím to všechno začalo.

Tito dva zakladatelé spolu pracovali již od mladého věku na kreativních projektech a založili spolu reklamní agenturu. V roce 1999 tedy vzniklo umění a kreativní nápady v jejich hlavách. V roce 2007 se zaměřili více na umění a vznikl tak projekt QLOCKTWO a o dva roky později i samotná firma.

Celé kouzlo hodin je v tom, že se vyrábějí ručně. Nejdůležitější místa společnosti se nacházejí na čtyřech místech ve Schwäbisch Gmündu v Německu. Sídlo s ateliérem, truhlářství pro výrobu dřevěných korpusů, manufaktura, kde se korpus stává uměleckým dílem a také Tornhaus, kde je první prodejní místo.

V truhlářství se z dřevěných korpusů stávají umělecké předměty. Materiály se používají zásadně od regionálních dodavatelů. V manufaktuře se rozhoduje, jakým jazykem hodiny budou "mluvit" a jaký budou mít povrch nebo v jaké barvě hodiny budou zářit.

Ručně se pak kontrolují, jestli písmena nemají ostré hrany. A jestli nejsou nějaké vady na hodinách. Na celý proces je dostatek času a to se odráží na kvalitě hodin. Po kontrole kvality se hodiny ručně balí a jsou umístěny do kartonové krabice. Které jsou vyráběný z udržitelných zdrojů a nepoužívají se zbytečné plasty.

Pokud hledáte něco netradičního a potrpíte si na umění, tak hodiny QLOCKTWO mohou být pravou investicí.

Foto: qlocktwo.com

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení