Seiko 1970 Diver’s Re-creation Limited Edition: SLA033

Když byly v roce 1970 vytvořeny původní Seiko hodinky pro potápěče, měli jejich tvůrci na mysli jedinou věc – vytvořit hodinky, které by disponovaly spolehlivostí, odolností, přesností a čitelností, které skuteční dobrodruhové vyžadují. Nebrali zřetel na budoucí pověst těchto hodinek, soustředili se na výkon a forma se ve všech aspektech jejich práce řídila funkčností.

Pouzdro bylo navrženo jako široké a oblé čistě proto, aby chránilo korunku na pozici čtyř hodin. Nemohli tušit, že následná verze těchto hodinek s jejich charakteristickým designem pouzdra je předurčená najít si fanoušky po celém světě a získat si láskyplnou a nezapomenutelnou přezdívku „želva“. Dnes jsou tyto potápěčské hodinky z roku 1970, předchůdce „želvy“, s láskou upraveny v rámci řady Prospex a to opět s velkým důrazem na funkčnost, což vzdává hold odhodlání a schopnostem původního týmu z roku 1970.
SLA033_a

Jedinečnost návrhu z roku 1970 pramenila především ze způsobu umístění korunky posunuté na pozici čtyř hodin a chráněné přesahem okolního pouzdra. Design se ukázal být stejně zapamatovatelným jako funkčním a tyto potápěčské hodinky voděodolné do hloubky 150 metrů rychle našly oblibu u těch, kteří potřebují hodinky výjimečné síly. Japonský dobrodruh Naomi Uemura si je vzal s sebou na sólo přejezd se psím spřežením z Grónska na Aljašku, na cestu dlouhou 12 000 kilometrů, která trvala osmnáct měsíců.
SLA033_b SLA033_back

Nově vytvořená verze potápěčských hodinek Prospex z roku 1970 je o něco větší než originál, ale ve všech směrech je věrná původnímu designu. Zároveň používá nejmodernější technologii. Uvnitř hodinek najdeme kalibr 8L35, který byl speciálně navržen pro použití v potápěčských hodinkách. Pouzdro má povrchovou úpravu super-hard, dvojmo zaoblené safírové sklo s antireflexní vrstvou a je voděodolné do hloubky 200 metrů. Vrchní povrch lunety je leštěn technikou Zaratsu do skutečně vysokého lesku. Tyto Prospex hodinky s vysoce odolným silikonovým páskem jsou ručně sestavovány v Shizukuishi Watch Studio v severním Japonsku. V limitované edici je nabízeno 2 500 kusů a ty budou dostupné od července v obchodech Seiko a u hlavních prodejních partnerů společnosti Seiko po celém světě.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení