Seiko 5 Sports

Už více než 50 let přináší Seiko 5 Sport velice spolehlivé a odolné hodinky s přetrvávající vysokou hodnotou, která si získala srdce milovníků mechanických hodinek po celém světě. Dnes se díky novému designu Seiko 5 opět zrodilo. Kolekce nese stejné hodnoty jako kdysi, ale se svěžím novým vzhledem.

Sense_SRPD77

První hodinky Seiko 5 nesoucí jméno Seiko Sportmatic 5, byly představeny v roce 1963. Byly to úplně první hodinky značky Seiko i první japonské automatické hodinky s funkcí zobrazení data a dne. Číslice 5 prezentuje příslib značky Seiko, že každé hodinky ponesou 5 atributů: automatický strojek, okénko s dnem a datem v pozici na třech hodinách, voděodolnost, zapuštěnou korunku v pozici na čtyřech hodinách a pouzdro s páskem vytvořeno pro dlouhodobou životnost. Tohle vše dohromady, společně s novou odolností proti nárazům, dodalo hodinkám Seiko 5 jejich charakteristický vzhled a sílu.

Specialist_SRPD76

V roce 1968 se zrodila kolekce Seiko 5 Sport. Byla vytvořena pro neustále rostoucí počet mužů i žen, kteří požadoval hodinky, kterým budou důvěřovat i při sportu. Kromě základních hodnot Seiko 5, mělo Seiko 5 Sport navíc vyšší voděodolnost, zesílené křišťálové sklíčko, ručky s luminiscencí a označení indexy hodin. V průběhu desetiletí si hodinky Seiko 5 Sport získaly mezinárodní oblibu jako hodinky pro všechny příležitosti, které nabízejí jedinečný vzhled a mimořádnou hodnotu. Zejména velké oblibě se kolekce těšila mezi mladým, a to díky různorodým vzorům a barvám na číselnících, které šokovaly i potěšily zároveň.

Sports_SRPD51

Nové Seiko 5 Sport čerpají inspiraci z pěti desetiletí úspěchu Seiko 5 Sports a jejich designu založením na jednom z nejoblíbenějších modelů Seiko. Každý model z nové kolekce sdílí vylepšenou verzi oslavovaného pouzdra a má stejné minutové ručky ve tvaru šipky, výrazné označení hodinových indexů a jednosměrnou otočnou lunetu. Ve všech modelech naleznete vyzkoušený a důvěryhodný strojek 4R36 s 24 kameny, volitelným ručním nátahem a 41 hodinovou rezervou chodu.

Street_SRPD79

V kolekci Seiko 5 Sport naleznete více než 27 modelů v jednom z pěti styků: Sports, Suits, Specialist, Street a Sence. Všechny mají nové číselníky s trojrozměrným označením indexů hodin. Kolekce zahrnuje širokou škálu různých pásků, od silikonového po ocelové tahy.

https://www.helvetia-hodinky.cz/kategorie/seiko-5-sports/

Suits_SRPD73