Novinky

Garmin přidává synchronizaci s fitness aplikací mySASY

Sledování sportovních aktivit a naměřených zdravotních hodnot je alfou a omegou chytrých hodinek. Celá řada uživatelů nicméně nechce používat výchozí aplikaci od výrobce a raději nasbíraná data synchronizují do jiné aplikace třetích stran. Bohužel ne všechny jsou ale vždy podporovány.

mysasy-garmin

mySASY je česká aplikace, kterou využijete pro plánování tréninku a regeneraci

Synchronizace s mySASY ulehčí práci aktivním sportovcům

Americký Garmin si ale nyní přichystal příjemné překvapení, které potěší především tuzemské majitele jeho hodinek. Oním překvapením je synchronizace s českou aplikací mySASY, která patří mezi velmi užitečné aplikace pro plánování tréninku a následné regenerace.

Díky kompletní synchronizaci aplikace mySASY automaticky zobrazuje kompletní tréninková data nasbíraná chytrými hodinkami od Garminu. Sledovat tak můžete, které dny je váš organismus připraven na další trénink, dny, kdy byste měli přidat kvůli tomu, že je váš organismus v superkompenzaci, či dny, kdy je reakce vašeho organismu negativní.

garmin-mysasy

Používání aplikace mySASY je snadný a intuitivní

Vyhodnocování dat probíhá zcela automaticky

Dlouhodobou prací s aplikací mySASY získáte větší kontrolu nad zvyšování své výkonnosti, vyhnete se zbytečné kumulaci centrální únavy, jinak známé jako přetrénování, a výrazně zlepšíte kvalitu svého tréninku, což vám ve finále ušetří cenný čas.

Pokud patříte mezi aktivní sportovce, rozhodně byste měli aplikaci mySASY vyzkoušet. Nyní je na to díky nové možnosti synchronizace naměřených údajů skvělá doba.

Z propojení s mySASY nejvíc vytěžíte s těmito modely Garmin:

Novinka Longines HydroConquest obohacena o GMT

Longines rozšířil svou kolekci potápěčských hodinek HydroConquest o model s funkcí GMT. Je to tedy poprvé, od roku 2007, kdy byla tato modelové řada představena, co kolekce Longines HydroConquest má funkci GMT.

kolekce hodinek Longines Hydroconquest GMT

Kolekci aktuálně tvoří osm hodinek a vybírat můžete ze čtyřech barev číselníků a třech různých materiálů řemínků.

Ocelové pouzdro hodinek má průměr 41 mm a tloušťku 12,9 mm. Číselník kryje safírové sklíčko, které je odolnější vůči poškrábaní a voděodolnost 300 m zajišťuje to, že se s hodinkami můžete nejen koupat, ale i potápět. Ocelové pouzdro je doplněno o keramickou lunetu, které je jednosměrně otočná. Skvělou čitelnost za snížených světelných podmínek zajištuje Super-LumiNova na ručičkách a indexech.

Pohled na hodinky Longines Hydroconquest GMTmt-l37904566

Pánské hodinky Longines HydroConquest GMT L3.790.4.56.6

Hodinky jsou poháněny exkluzivním strojkem Longines GMT L844, který umožňuje zobrazení dvou časových pásem. Mechanický strojek s automatickým nátahem má výhodu v tom, že se o hodinky nemusíte starat a budou se natahovat díky pohybu vaší ruky. Díky rezervě chodu 72 hodin můžete na víkend hodinky v klidu odložit a pondělí vám stále poběží.

Pohled na hodinky Longines Hydroconquest gmt-l37904662

Model s NATO řemínkem Longines HydroConquest GMT L3.790.4.66.2

Kromě ukazatele GMT mají hodinky ukazatel data. Nechybí ani šroubovací korunka a šroubovací dýnko, pro lepší zajištění voděodolnosti. Vybírat můžete z ocelového náramku, pryžového řemínku nebo nylonového řemínku v NATO stylu. Tyto řemínky bude možné zakoupit i samostatně.

Technické parametry hodinek

 • voděodolnost 300 m
 • mechanický strojek s automatickým nátahem
 • průměr pouzdra 41 mm
 • jednosměrně otočná luneta
 • šroubovací dýnko a korunka
 • luminiscenční ručičky
 • safírové sklíčko
 • GMT a datumovka
Garmin Epix Pro vs. Forerunner 965: které jsou ty pravé?

Vyznat se v chytrých hodinkách od značky Garmin není vždy jednoduché. V záplavě parametrů se může člověk velmi snadno ztratit, což jen ztíží případný výběr toho správného modelu pro vaše potřeby. V tomto článku mezi sebou porovnáme špičkový model Epix Pro 2. generace a novinku Forerunner 965. Které jsou pro vás lepší?

epix-vs-forerunner-965-min

Epix Pro 2. generace jsou špičkou ledovce od Garminu, o čemž na první dobrou vypovídají použité materiály, jako je titanové pouzdro, safírové sklíčko či řemínek z pravé kůže. Forerunner 965 se naproti tomu musí spokojit s dominantním plastem, titanovou lunetou a silikonovým řemínkem, což ale nemusí být vždy na škodu – Forerunner 965 jsou o celých 26 gramů lehčí.

Je libo vrcholový sport, nebo všestranné využití?

Zatímco Forerunner 965 jsou vyrobeny především s ohledem na potřeby triatlonistů a výkonnostních sportovců, Epix Pro 2. generace jsou zaměřeny na širší plejádu sportů a nechybí jim ani užitečné funkce pro outdoorové aktivity jako užitečná LED svítilna. Forerunner 965 vás naproti tomu perfektně připraví na špičkový sportovní výkon.

Garmin-Epix-Pro-svítilna

LED svítilna hodinek Garmin Epix PRO. Svítilna má dvě barvy svícení a můžete si nastavit i intenzitu svícení. 

Z chytrých funkcí si nemají hodinky příliš co vyčítat – oba modely disponují prvotřídním AMOLED displejem se skvělým podáním barev, pokročilou prací s notifikacemi, bezkontaktním placením, sledováním srdečního tepu, vícepásmovou GPS s technologií SATIQ či topografickými mapami. Ať už ve městě, na trati či v přírodě, ani s jedním modelem se určitě neztratíte.

Forerunner 965 nicméně může nabídnout kupříkladu návrhy okružních tras TrendLine nebo funkci real-time stamina pro lepší rozvržení sportovního výkonu. Epix Pro 2. generace naproti tomu mohou nabídnout mapu lyžařských středisek Skiview, specializované měření pro jízdu na horském kole nebo funkce pro surfování či golf. Jinými slovy jsou Epixy mnohem univerzálnější.

Garmin-snímač-FR965-Epix-PRO-min

Porovnání snímačů tepové frekvence. Garmin Forerunner 965, snímač tepové frekvence Elevate 4 a Garmin Epix PRO, snímač tepové frekvence Elevate 5.

Garmin Forerunner 965 Garmin Epix 2 PRO 47 mm Garmin Epix 2 PRO 42 mm Garmin Epix 2 PRO 51 mm
Materiál sklíčka Corning Gorilla Glass Safírové Safírové Safírové
Průměr pouzdra 47,1 mm 47 mm 42 mm 51 mm
Tloušťka pouzdra 13,2 mm 14,5 mm 14,1 mm 14,9 mm
Velikost displeje 1,4″ 1,3″ 1,2″ 1,4″
Rozlišení displeje 454 x 454 pixelů 416 x 416 pixelů 390 x 390 pixelů 454 x 454 pixelů
Voděodolnost 50 M 100 M 100 M 100 M

Baterie problém nebude

Pokud jde o výdrž na baterii, velmi záleží na tom, jak hodinky používáte. V tomto ohledu nicméně lehce vyhrávají Forerunner 965 se svými 7 dny výdrže v módu chytrých hodinek, přičemž Epix Pro 2. generace se mohou opřít o 6 dní. Když omezíte některé funkce, můžete se dostat na 23 dní v případě Forerunnerů, zatímco Epix Pro 2. generace se vyšplhá až na 21 dní.

Garmin Forerunner 965 aktivity

Zmínit ale musíme i výdrž hodinek v případě, kdy všechny funkce používáte na maximum. Jestli se nehodláte omezit v měření, sledování trasy skrze GPS a poslouchání hudby, dostanete z Epix Pro 2. generace přibližně 9 hodin výdrže, což je víceméně stejná hodnota, na jakou se dostanete s Forerunnery 965.

Garmin Forerunner 965 Garmin Epix 2 PRO 47 mm Garmin Epix 2 PRO 42 mm Garmin Epix 2 PRO 51 mm
Režim chytrých hodinek 23 dní 16 dní (6 dní) 10 dní (4 dny) 31 dní (11 dní)
Příjem signálu GPS 31 hodin 42 hodin (30 hodin) 28 hodin (20 hodin) 82 hodin (58 hodin)
Příjem všech satelitů 22 hodin 32 hodin (24 hodin) 21 hodin (16 hodin) 62 hodin (48 hodin)
Příjem všech satelitů a více pásem 19 hodin 20 hodin (15 hodin) 13 hodin (10 hodin) 38 hodin (30 hodin)
Příjem všech satelitů a hudba 10,5 hodin 10 hodin (9 hodin) 6 hodin (6 hodin) 19 hodin (17 hodin)

Hodnota v závorce je čas výdrže baterie v režimu displeje Vždy zapnuto. Skutečná výdrž baterie závisí na funkcích aktivovaných v hodinkách, jako je například měření tepu na zápěstí, oznámení z telefonu, GPS, interní snímače a připojené snímače.

Garmin Forerunner 965 Amp Yellow 010-02809-12

Cena může rozhodnout

Na úplný závěr nemůžeme opomenout cenu, která je výrazným faktorem. Zatímco Epix 2. generace jsou de facto tím nejlepším, co můžete od Garminu koupit, o čemž svědčí cena 26 990 Kč, Forerunner 965 jsou s cenou 15 990 Kč vhodné spíše pro méně náročné uživatele, kteří ale chtějí mít veškerý sportovní komfort, který může Garmin nabídnout.

Jestli se tedy rozhodujete, který model je ten pravý pro vás, musíte zvážit nejen cenu, ale také zaměření samotných hodinek. Epix Pro 2. generace vám neudělají ostudu ani na pracovní schůzce a nabízí širší možnosti využití, zatímco Forerunner 965 jsou ultimátním pomocníkem pro všechny, kteří berou sport opravdu vážně.

Garmin-epix-pro-osvětleni-min

Ať už se rozhodnete pro jakýkoli model nebo stále váháte, neváhejte se na nás obrátit buď online skrze naše stránky, nebo rovnou na naší prodejně v historickém centru Olomouce. Náš špičkově proškolený personál vám rád zodpoví veškeré vaše dotazy a bude vám maximálně nápomocen při výběru těch správných hodinek značky Garmin.

Výhody Garmin Forerunner 965

 • nízká váha
 • cena
 • výdrž baterie v režimu chytrých hodinek
 • větší displej

Výhody Garmin Epix PRO (Gen 2) Sapphire 47mm

 • odolné materiály (safírové sklíčko, titanové pouzdro)
 • vyšší voděodolnost
 • LED svítilna
 • tři velikosti pouzdra
 • elegantní vzhled
 • vylepšený snímač

Nejoblíbenější Garmin Epix:

Barevné kombinace Garmin Forerunner 965: