Hamilton Intra-Matic Chronograph: Mechanika v duši

Amerika je místem, kde se značka Hamilton zrodila, je taky zdrojem inspirací značky. Přenese nás na konec šedesátých let, do doby, než se přestěhovala s výrobou do Švýcarska. V kolekci American Classic nově vítáme sice velmi povědomý design, ale naprosto nový strojek.

Hodinky Intra-Matic Chronograph H přicházejí tři roky poté, co byl představen model podobného vzhledu, ovšem tehdy jej poháněl automatický nátah. Jmenoval se Intra-Matic Auto Chrono a v portfoliu značky patří stále mezi nejpopulárnější. Tento chronograf s automatem, který navázal na původní model Chrono-matic, dostal však v letošním roce „konkurenta“ v podobě modelu se strojkem s ručním nátahem. 

Novinka Intra-Matic Chronograph H navazuje na původní model z konce šedesátých let i svým vzhledem. Hodinky ve stylu panda (bílý číselník, černé subčíselníky) či reverzní panda (černý číselník, bílé subčíselníky) se prostě vracejí k původní estetice těchto sportovně-elegantních chronografů. Pouzdro je samozřejmě větší, než tomu bylo kdysi, dnes měří 40 mm. Očekávejte i moderní prvky, jako je safírové sklo a luminiscence Super-LumiNova, na retro vzhledu jim však přidává kožený řemínek, případně tah milánského typu, tlačítka chronografu, a především onen způsob, jakým hodinky natahujeme, tedy tradičně korunkou.

Hodinky budou dostupné ve čtyřech referencích, se světlým či tmavým číselníkem, s tahem či koženým řemínkem. Jejich 40mm ocelové pouzdro je vodotěsné do 100 metrů, strojek H-51 s chronografem a manuálním nátahem vydrží na plné natažení v chodu 60 hodin. Safírové sklíčko je z obou stran obdařeno antireflexní vrstvou, číselník je tak čitelný za všech okolností.

Technická specifikace:

Hamilton: American Classic Intra-Matic Chronograph H
Ref.: H38429730, H38429130, H38429710, H38429110
Pouzdro: ocelové, průměr 40 mm
Strojek: H-51 mechanický s manuálním nátahem, rezerva nátahu 60 hodin
Funkce: chronograf se třicetiminutovým sčítačem
Číselník: černý s bílými subčíselníky (H38429730, H38429130), bílý s černými subčíselníky (H38429710, H38429110)
Vodotěsnost: 10 barů / 100 metrů
Řemínek/tah: kůže s trnovou sponou nebo ocelový tah milánského typu s překlápěcí sponou

   

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení