Hamilton Intra-Matic Chronograph: Mechanika v duši

Amerika je místem, kde se značka Hamilton zrodila, je taky zdrojem inspirací značky. Přenese nás na konec šedesátých let, do doby, než se přestěhovala s výrobou do Švýcarska. V kolekci American Classic nově vítáme sice velmi povědomý design, ale naprosto nový strojek.

Hodinky Intra-Matic Chronograph H přicházejí tři roky poté, co byl představen model podobného vzhledu, ovšem tehdy jej poháněl automatický nátah. Jmenoval se Intra-Matic Auto Chrono a v portfoliu značky patří stále mezi nejpopulárnější. Tento chronograf s automatem, který navázal na původní model Chrono-matic, dostal však v letošním roce „konkurenta“ v podobě modelu se strojkem s ručním nátahem. 

Novinka Intra-Matic Chronograph H navazuje na původní model z konce šedesátých let i svým vzhledem. Hodinky ve stylu panda (bílý číselník, černé subčíselníky) či reverzní panda (černý číselník, bílé subčíselníky) se prostě vracejí k původní estetice těchto sportovně-elegantních chronografů. Pouzdro je samozřejmě větší, než tomu bylo kdysi, dnes měří 40 mm. Očekávejte i moderní prvky, jako je safírové sklo a luminiscence Super-LumiNova, na retro vzhledu jim však přidává kožený řemínek, případně tah milánského typu, tlačítka chronografu, a především onen způsob, jakým hodinky natahujeme, tedy tradičně korunkou.

Hodinky budou dostupné ve čtyřech referencích, se světlým či tmavým číselníkem, s tahem či koženým řemínkem. Jejich 40mm ocelové pouzdro je vodotěsné do 100 metrů, strojek H-51 s chronografem a manuálním nátahem vydrží na plné natažení v chodu 60 hodin. Safírové sklíčko je z obou stran obdařeno antireflexní vrstvou, číselník je tak čitelný za všech okolností.

Technická specifikace:

Hamilton: American Classic Intra-Matic Chronograph H
Ref.: H38429730, H38429130, H38429710, H38429110
Pouzdro: ocelové, průměr 40 mm
Strojek: H-51 mechanický s manuálním nátahem, rezerva nátahu 60 hodin
Funkce: chronograf se třicetiminutovým sčítačem
Číselník: černý s bílými subčíselníky (H38429730, H38429130), bílý s černými subčíselníky (H38429710, H38429110)
Vodotěsnost: 10 barů / 100 metrů
Řemínek/tah: kůže s trnovou sponou nebo ocelový tah milánského typu s překlápěcí sponou