Kolekce Longines Elegant: rovnováha mezi jednoduchostí a technologií

Longines posouvá hranice elegance svými novými modely v kolekci Longines Elegant, přičemž klade důraz na střídmý design a inovativní materiály. Tyto modely nabízejí jemnou rovnováhu mezi nápadně jednoduchou estetikou a strojkem vybaveným špičkovou technologií. Navíc se jako první hodinky pod značkou okřídlených přesýpacích hodin pyšní náramkem z rostlinných materiálů.

Style-LifeN03032V07CROP2ss

Tyto kousky v kolekci Longines Elegant představují sofistikovaný kontrast mezi umírněnou estetikou a strojkem nové generace, který je pohání. Longines zcela přehodnotil tuto kolekci, která vzdává hold eleganci, jež je vepsána do DNA značky celkově. Římské číslice a všechny ostatní prvky, ze kterých se skládá číselník, byly naprosto přepracovány tak, aby vytvořily dohromady čistý, moderní design.

Samotný strojek, který nové modely pohání, byl upraven tak, aby adekvátně sloužil tomuto minimalistickému stylu. Velká vzdálenost mezi středovými body umožnila posunout čítač vteřinového subčíselníku směrem od centrální osy, čímž se dále zdůraznila harmonie a charakter nových hodinek z kolekce Longines Elegant.

Kalibr L891.5 byl vyvinut výhradně pro Longines a je opatřen silikonovým vláskem. Jedná se o lehký materiál odolný vůči korozi, běžným teplotním výkyvům i vlivům magnetických polí, což značce Longines umožňuje nabídnout pětiletou záruku na všechny modely z kolekce Longines Elegant.

PortnN01042V05CROP

Moderní elegance těchto nových hodinek se kombinuje s řemínky z rostlinného materiálu, který se u Longines vyskytuje poprvé, a to v tmavošedém nebo černém provedení. Jedná se o ekologicky odpovědnou alternativu, kde vnější část řemínku tvoří nový inovativní materiál vyrobený z recyklovaného jablečného odpadu a vnitřek je vyroben z recyklované kukuřičné pryže. Tento materiál z rostlinných přebytků je inovativní, dlouhotrvající a oplývá stejnými vlastnostmi jako kůže: je pocitově stejný na dotek, pohodlně se nosí, skvěle vypadá a nabízí podobnou životnost. Tyto nové hodinky lze nosit i na náramku z ušlechtilé oceli. K dispozici je také bicolorní verze s pouzdrem a náramkem v kombinaci z oceli a růžového zlata.

Modely z kolekce Longines Elegant nabízí velikosti o průměru 34,5 mm, 39 mm a 41 mm, a to v těchto barevných provedeních číselníků: matně bílý s malovanými římskými číslicemi, leskle stříbrný s diamantovými hodinovými indexy nebo v bílé perleti rovněž s diamantovými hodinovými indexy. Tato kolekce bez námahy kombinuje žánry, oslavuje čistou minimalistickou eleganci a přitom stále ctí hodinářskou tradici značky Longines.

Style-LifeN01066V05CROP

Dámské hodinky Longines Elegant s průměrem pouzdra 34,5 mm

Dámské hodinky Longines Elegant s průměrem pouzdra 39 mm

Hodinky Longines Elegant s průměrem pouzdra 41 mm