Seiko Prespex Speedtimer

V 60. letech se společnost Seiko představila na mezinárodní scéně sportovního měření času se zcela novou generací vysoce přesného vybavení, které bylo podporováno mnoha mezinárodními sportovními federacemi a používáno k zaznamenání času na spoustě předních světových sportovních akcích.

seiko prospex speed

Ústředním bodem tohoto úspěchu byla řada stopek, které obsahovaly inovativní mechanismus „heart-shaped cam“ Seiko, což je funkce, která poskytovala úroveň přesnosti, která byla dříve považována za nedosažitelnou manuálními sportovními časovacími zařízeními. V roce 1969 pak Seiko představilo Seiko Speedtimer s inovativním kalibrem 6139.

Dnes se ke kolekci Prospex připojuje nová série šesti hodinek inspirovaných Speedtimerem s bohatou tradicí sportovního měření času Seiko. Limitovaná edice hodinek s novým automatickým chronograf strojkem vzdává věrnou poctu designu stopek z roku 1964, zatímco druhá verze se stejným kalibrem a sérií čtyř chronografů doplňuje řadu.

Hodinky Seiko Prospex SRQ037J1 Speedtimer jsou inspirovány modelem z roku 1964. Vzhled hodinek je velmi podobný. Podívejme se na detaily v číselníku. Zkosené hodinové indexy, ostrá hodinová a minutová ručka a design původního modelu odráží i korunka a stopkové tlačítko. A pro přesné odečítání stopek je vteřinová ručka chronografu jemně zakřivená směrem k číselníku tak, aby špička ručky byla co nejblíž ke stupnici. Tlačítka stopek jsou uzpůsobena, aby byly dobře ovladatelné. Ocelový náramek hodinek nevychází z původního modelu, ale i zde se použilo něco jedinečného. Náramek byl navržen přímo pro tuto sérii a jeho tloušťka a hmotnost zajišťují vysoký komfort na zápěstí.

 co01_1_x15

Druhým modelem z kolekce Speedtimeru je limitka, Seiko Prospex SRQ035J1. Tato limitovaná edice je vyrobena v 1000 ks. A hodinky svým designem vycházejí ze stopek z roku 1964. Číselník hodinek zaujme především desetivteřinovými číslicemi, které vystupuji proti čistému bílému číselníku. Vteřinová ručička je opět úzká, lehce zakřivená k číselníku a dosahuje až na okraj číselníku pro přesnější čtení stopek. Tlačítka na stopky jsou velmi podobné těm na stopkách z roku 1964. Jsou výraznější a velmi dobře se mačkají. Víčko hodinek je průhledné a jelikož se jedná o limitovanou edici, tak nechybí samozřejmě i číslování xxxx/1000. Hodinky jsou dodávány v dárkovém balení s koženým řemínkem a ocelovým náramkem. Takže je jen na vás, na čem hodinky budete nosit nebo jestli zůstanou ve sbírce.

speedtimer-stopky

Sérii hodinek Speedtimer uzavírají solary, které se vyrábějí ve čtyřech barevných provedeních. Tento model se opět inspiroval v historii značky Seiko a to v roce 1969. Hodinky jsou poháněny strojek V192 a nabízejí 24 hodinový ukazatel času, 60 minutové stopky a ukazatel rezervy chodu. Jak jsme již zmínili hodinky jsou k dostání ve čtyřech barvách ciferníku: bílá, modrá, zlatá a černá. Tvar pouzdra hodinek je věrný s originálem, ze kterého hodinky vycházejí a mají průměr pouzdra 39 mm. Voděodolnost hodinek je 100 M a sklíčko mají safírové. 

speedtimer

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení