3603 položek celkem
TAG Heuer Formula 1 CAZ1010.FT8024 THR_CAZ1010.FT8024
TAG Heuer Formula 1 CAZ1014.BA0842 THR_CAZ1014.BA0842
TAG Heuer Formula 1 WAZ1110.BA0875 THR_WAZ1110.BA0875
Nahoru
Další produkty

Quartz hodinky

Ať už přemýšlíte o svých prvních hodinkách, nebo hledáte nové kousky do sbírky, dříve či později narazíte na pojem quartz. Tento pojem může být u některých hodinek dokonce uveden přímo na číselníku či dýnku, což v některých případech může evokovat dojem, že se jedná o výrobce. Ve skutečnosti však jde o technologii strojku – proč by vás ale měla zajímat?

Quartz hodinky patří mezi nejrozšířenější typ hodinek. Jsou poháněny baterií a jejich předností je vysoká přesnost, úspornost celého mechanismu či nízké výrobní náklady. Hodinky s quartzovým strojkem mohou mít tloušťku pouzdra hravě pod jeden centimetr, nemusí zruinovat váš rozpočet, nepřijdete kvůli nim pozdě na schůzku a z hlediska údržby jsou poměrně nenáročné.

To ovšem neznamená, že quartzové hodinky jsou synonymem pro levné a nekvalitní výrobky. Kvalita zpracování se u různých quartzových strojků liší a na trhu se můžete setkat jak s velmi levnými variantami, tak s propracovanými mechanismy, které zaručují vysokou přesnost a funkčnost po dlouhé roky. Mezi méně známé přednosti quartz hodinek patří také jejich vyšší odolnost proti nárazům, díky čemuž se hodí nejen k večerní garderobě, ale také na dlouhé túry v přírodě.

V případě quartz hodinek nešlápnete vedle se zavedenými značkami jako Casio, Seiko, Tissot, Hamilton, Festina nebo Certina. Pro všechny tyto a další značky jsme také autorizovaným prodejcem, tudíž vám můžeme garantovat nejen pravost hodinek, ale rovněž špičkový servis.

Pokud si s výběrem quartz hodinek, ať už pro vás, či pro někoho jiného jako dárek, nevíte rady, neváhejte nás kontaktovat, nebo se zastavte na naší kamenné prodejně v Olomouci. Naši odborníci vám vždy rádi a ochotně poradí a pomohou vybrat ty správné hodinky.