Jak vybrat hodinky

 

Zvažujete koupi hodinek ať už pro sebe, pro své blízké, nebo jako dárek obchodnímu partnerovi?

Trh hodinek nabízí neuvěřitelné možnosti a není jednoduché se v něm orientovat. Pro zákazníka, který se hodinkami nijak zvláště nezabývá, může výběr hodinek znamenat jeden velký problém spojený s mnoha názory, recenzí a poznámek na internetu. I v této sekci musí padnout věta: „není nad kamennou prodejnu“. Orientaci mezi různými typy, značkami a cenovými kategoriemi Vám na prodejně ochotně osvětlí odborný personál. S výběrem na internetu Vám pomůžeme takto:

  • Telefonicky: telefonáty vyřizujeme podle pracovní doby a rádi Vám poskytneme jakékoliv informace, které usnadní vaši orientaci při nákupu. Volejte +420 603 200 307
  • Mailem: napište svůj dotaz na náš mail a my Vám co nejdříve odepíšeme. Doba odpovědi závisí na provozní době prodejny. Pište na info@helvetia-hodinky.cz
  • Vzkazem: naše prodejna má založený facebook: HTTP://CS-CZ.FACEBOOK.COM/PAGES/HELVETIA-BOUTIQUE/237354902998392

TIPY NA NÁKUP

  • Pokud máte vyřešenou otázku, pro koho hodinky sháníte, je důležité orientovat se na potřeby a vkus obdarovávaného.
  • Zvolte si cenovou hladinu. Dotaz na cenu ze strany obchodníka nemá za účel „vnutit“ zákazníkovi co nejdražší hodinky, ale doporučit všechny možnosti v dané cenové kategorii.
  • Po zvolení přibližné ceny následuje typ hodinek. Typy hodinek rozdělujeme na našich webových stránkách na: společenské, sportovní a módní. Některé modely se zařazují do více kategorií, není vyloučeno, že módní hodinky mohou být zároveň společenské, ale také, že společenské (převážně pánské) mohou být zařazeny zároveň v kategorii sportovních.
  • Poslední informací, kterou by si měl zákazník připravit je pohon vybíraných hodinek. Zda zvolí standardní quartzový strojek v hodinkách, tedy pohon baterií, nebo si zakládá na pravé hodinařině a vyhledává automaticky či mechanicky poháněné strojky.

SPOLEČENSKÉ HODINKY

Jedná se převážně o jednoduché, tradiční až klasické modely, které se hodí na společenské akce, kulturní večery, ale také na schůzku s obchodními partnery, nebo k elegantnímu stylu denního oblékání. V posledních letech se stále více vrací do módy právě společenské hodinky v kombinaci s retro nádechem.

Jako společenské se dají považovat také hodinky se stopkami, které jsou v decentnějším zpracování. Jsou zpravidla na koženém řemínku, mívají často menší rozměr pouzdra.

SPORTOVNÍ HODINKY

Mezi sportovní hodinky se řadí v podstatě každý model hodinek, který se nehodí k obleku nebo ke společenským šatům a vyznačuje se větší velikosti, ale zejména různými funkcemi včetně chronografu (stopek).

FASHION HODINKY (MÓDNÍ)

Do této kategorie spadají hodinky všech módních návrhářů, ale také neobvyklé tvary hodinek švýcarských hodinářských firem. Jsou to zpravidla extravagantnější kousky, které nemusí mít žádné speciální funkce.