Jak vybrat šperk

JAK VYBRAT ŠPERK

 

Naše prodejna nabízí šperky různých materiálů a značek, materiál je asi ten nejzásadnější parametr při Vašem výběru.

Mezi nejodolnější a nejprodávanější šperky dnešní doby se řadí ty, které jsou vyrobeny z:

 • Ušlechtilé oceli 316L – Calvin Klein, Brosway
 • Ušlechtilé oceli – Esprit, Tresor Paris, Ultimate Ceramic, Fossil, Police
 • Hi-tech Keramiky – Ultimate Ceramic, Guy Laroche, Jeell

Šperky z Hi-tech keramiky jsou zároveň antialergenní, odolné vůči oděru a nemění barvu, což je pro spousty zákazníků zásadní.

Ušlechtilá ocel 316L vyniká a je oblíbená pro svoji dlouhou životnost, vysokou pevnost a odolnost vůči oxidaci.

Dále nabízíme šperky z měkčích materiálů – drahých kovů – jakými jsou:

 • Stříbro 925/1000 – Modesi, Tresor Paris, Ultimate Ceramic, Esprit
 • Zlato 585/1000 (14ct) – Danfil, Cutie a české zlato na prodejně

Tyto materiály mají svá puncovní označení, podle kterých můžete poznat jejich pravost.

Dalším jedinečným materiálem je Titan, který používá např. značka Tresor Paris u kolekce náušnic, tyto šperky mohou nosit i zákaznice s vysokou alergii a citlivou reakci na kovy.

POJMY

 • Rhodiování

neboli antioxidační úprava je způsob povrchové úpravy u šperků. Stříbro na vzduchu oxiduje a proto ztrácí svůj lesk, tím se snižuje kvalita a odolnost. Díky technologii rhodiování jsou šperky mnohem odolnější. Porhodiované šperky mají vyšší lesk a nečernají. Tato úprava se používá i ve výrobě zlatých šperků, proto jsou stříbrné šperky na první pohled téměř k nerozeznání od bílého zlata.

 

 • Bílé zlato:

Skládá se ze 75 % čistého zlata a 25 % ze slitiny niklu a zinku.  

                                                                            

 • Žluté zlato:

Obsahuje 75 % čistého zlata a 25 % slitiny tvořené amalgámem stříbra a mědi.

Díky poměru složení těchto dvou kovů je možné dát zlatu různé zbarvení.

 • Červené zlato/růžové zlato:

Odlišuje se od žlutého zlata rozdílným poměrem stříbra a mědi.

 

 • Stříbro:

Označení 925/1000 nám říká, že klenotnická slitina má v sobě 92,5% ryzího stříbra.

S touto ryzostí se nejčastěji setkáváme a nazýváme ji Sterlingové stříbro.

 

Jedná se o vakuové pokovení, toto „zlacení“ je velmi tvrdé a rovná se cca 12 mikronům zlacení galvanického. Tento proces je označen za jeden z nejlepších povrchových úprav dnešní doby. PVD úprava je vysoce kvalitní a je odolná vůči oděru.

 

 • Zirkon:

Je jeden z nejpoužívanějších a nejhezčích kamenů používaný ve zlatnické dílně. Tento kámen není přírodní, jedná se o syntetickou sloučeninu, při zběžném pohledu je prakticky k nerozeznání od drahého kamene. Ovšem při detailnějším pohledu rozdíl mezi zirkonem a briliantem například na zásnubním prstenu rozpozná i naprostý laik. Tento rozdíl je nejmarkantnější již po roce nošení, kdy zirkon ztrácí svůj lesk.

 

 • Diamant - briliant

Je přírodním a nejtvrdším kamenem na světě. Jeho naprostou výhodou je v podstatě nezničitelnost, a je prakticky neopotřebovatelný. Je broušen do různých tvarů, nejznámější a nejoblíbenější brus je briliant. Díky svému zakulacenému tvaru a hranám vrhá do prostoru duhové světlo. Například zásnubní prsteny jsou osázeny briliantem do většinou vystouplé korunky, aby bylo dosaženo co nejefektivnějšího lesku i na běžném denním světle.  Je známé, že pouze specialisté jsou schopni vytvořit skvostný šperk s pravým diamantem zbroušeným do briliantu.

 

 • Puzeta:

Je výraz pro zapínání u náušnic. Jedná se o zarážku, kterou zatlačíte bez jakéhokoliv šroubování.

 

 • Punc:

Je označení na všechny zlaté a stříbrné šperky, prodávané v České Republice. Punc na produkt razí instituce, nezávislá na obchodníkovi či výrobci. Puncovní označení garantuje, že má výrobek deklarovanou ryzost. Tuto funkci u nás zastupuje puncovní úřad. Naše zboží vyrobené z pravých kovů má vždy punc, jsme registrováni na puncovním úřadě.

 • Puncovní označení:

Puncovn__ ____ad

 

 • Zásnubní prsten:

Zásnubní prsten: Je nejdůležitější šperk, který vybírá muž ženě. Zásnubní prsten je symbol závazku dvou milujících se lidí. Pokud muž ženě věnuje tento prsten, je to považováno za vyjádření touhy se s ní oženit a být s ní do konce života. Diamanty jsou při zásnubách stále volbou číslem jedna, protože nádherně odrážejí světlo a ze všech drahokamů mají největší brilanci. Typický zásnubní prsten je jednoduchý kroužek s jedním bílým kamenem. (Briliant případně zirkon)

 

Kruh symbolizuje nekonečnou lásku dvou lidí. Snubní prsten by měl být z kvalitního materiálu, aby vydržel více let. Nejčastěji volíme zlato, žluté, bílé a nebo červené/růžové. Také je v posledních letech velmi oblíbená barevná kombinace. Zvolit můžete i prsteny stříbrné. Můžete si nechat vsadit do prstýnků zirkon, či diamant. Děláme do snubních prstenů i rytiny – nejčastěji datum svatby a jméno. Snubní prsteny si vyměňují ženich s nevěstou při svatebním obřadu jako symbol slibu lásky, věrnosti a spojení.

 

 • Velikost prstenů (základní číslování a možnost změření u nás)

Při výběru prstene, je důležité zvolit požadovanou velikost. Můžeme změřit velikost podle měřících kroužků nebo podle Vašeho prstýnku na tzv. měřícím trnu. Je dobré vždy si pamatovat, že čím širší prsten chcete zakoupit, či darovat je potřeba zvolit větší velikost. Nutno také pamatovat na to, že každý prst má jinou velikost a také levá a pravá ruka má odlišnou míru (pravý a levý prsteníček můžou mít různou velikost).

 

 

 

 

 

Jak vybrat správný šperk pro ženu i muže a pro jakou příležitost:

Každá žena je „originál“ J proto je potřeba při výběru věnovat pozornost právě detailům, které má ráda a které jí hlavně udělají radost. Zásadní je barva šperku, pokud nekupujete celou sadu (prsten, náušnice, náhrdelník), musíte sladit šperk s dosavadním outfitem. Dnešním trendem je kombinace zlatých, růžových i stříbrných šperků, vše je ale potřeba vkusně sladit. Všeobecně máme zákaznice elegantní dámy, sportovní typy a fashion – módní slečny…

Elegantní dáma:

Každá žena, která chodí ráda do společnosti si potrpí na dokonalý styl, proto nepohrdne krásným zlatým šperkem, který je ozdobený ať už větším, nebo méně nápadným diamantem. Naše prodejna nabízí značku českého původu Danfil nebo české zlato s diamanty GEMS.

Sportovní žena:

Pro ženy sportovního typu volíme decentní šperky, tyhle ženy uvítají vždy nenápadné náušničky, které mají většinou šroubovací zapínání. Své šperky často nesundávají a využívají je pro každodenní nošení. Proto volíme nenápadné a praktické šperky.

Módní slečna:

Slečny si všeobecně potrpí na módní trendy a u nás mají velký výběr například v oblíbené značce Guess, která nabízí vždy aktuální kolekci, ta se mění s ročním obdobím. Celá kolekce ladí také s designem hodinek Guess. Milovnice jednoduchých stylových tvarů potěší šperk od CK.

Šperky pro muže:

Říká se, že jediným šperkem pro muže jsou jednoznačně hodinky. Dneska si každý milovník šperků může vybrat z široké nabídky.

 

Máme zkušenost s oblibou náramků, které mají kožený vzhled, případně jsou z ušlechtilé oceli nebo přímo kombinaci která působí na mužské ruce dokonale.

 

Muži si mohou u nás vybrat šperky značky Calvin Klein, Brosway a Fossil. Tyto společnosti vyrábějí náramky, ale také pěkné šperky na krk. Například značka Calvin klein vyrábí pro může velmi elegantní náhrdelníky doplněny destičkou, která je ozdobena decentním logem. Dobrý tip na dárek pro každého může, ozvláštnit tento dárek můžete tím, že na zadní straně necháte vyrýt iniciály, datum, nebo věnování, které Vás bude navždy obdarovanému připomínat. Elegánům doporučujeme manžetové knoflíčky J

 

Něco málo o značkách, které prodáváme:

 

Calvin Klein:

 • Tyto šperky jsou vyrobeny z vysoce kvalitní, odolné a hypoalergenní oceli 316 L. Značka je amerického původu, vyráběná ve Švýcarsku jako jedna z mála módních značek se pyšní označením „SWISS MADE“. Jsou to šperky, které mají převážně výraznější ale velmi jednoduchý design. Mezi zákazníky je oblíbená pro svoji jedinečnost týkající se především tvaru. U některých šperků je používána povrchová úprava, která se nazývá PVD – Kvalitní metoda zlacení či barvení. Charakteristikou šperků Calvin Klein jsou čisté, zakřivené linie, působící jednoduše a sexy. 

Zlaté šperky značky Pretis s.r.o.  a Danfil:

Pretis:

 • Firma Pretis se zaměřuje na výrobu zlatých šperků s originálním, nadčasovým designem. Jedná se o 14karátové zlato. Do šperků se komponují zirkony, diamanty, ale také přírodními kameny. Firma Pretis je českou firmou, která sídlí v Novém Městě nad Metují. Jde o originální šperky s garancí kvality, samozřejmostí je registrování u puncovního úřadu. V roce 2008 se zrodila firma GEMS, která se mimo jiné zaměřuje také na výrobu krásných snubních prstenů.

Danfil:

 • V portfoliu této společnosti naleznete luxusní šperky s brilianty. Nadčasové šperky značky Danfil se řadí na světovou úroveň mezi výrobci zlatých šperků. Česká firma se sídlem v Liberci

 

Tresor Paris:

 • Tato značka anglického původu, se stává zajímavou tím, že je osázena českým křišťálem. Šperky jsou neobyčejně třpytivou záležitostí. Žena která má ráda extravagantní kousky se určitě zamiluje do těchto krásných šperků.

Moress:

 • Novinka v naší nabídce!
 • Značka Moress se zaměřuje na ruční výrobu přívěsků charms, které jsou vyrobeny ze sterlingového stříbra s kvalitním zpracováním.

Design je podobný velmi oblíbené celosvětově známé značce Pandora.

Výhodou je, že přívěsky Moress jsou kompatibilní se značkou Pandora.

 • Už máte i Vy poskládaný svůj příběh s těchto krásných kuliček?

 

Modesi:

 • Italská značka Modesi se zaměřuje na výrobu stříbrných rhodiovaných šperků. Stříbro je kombinováno ušlechtilými zirkony s vynikajícím brusem a bílým a černým smaltem. Některé šperky jsou i zlaceny růžovým zlatem, tato kombinace je naprosto exkluzivní a proto by neměla chybět ve šperkovnici žádné ženy.

Fossil:

 • Značka Fossil představuje šperky, které jsou propracované a módní. Šperky jsou Italského původu, vyrábí se z ušlechtilé oceli a mají různě barevné povrchové úpravy. Některé šperky jsou kombinované s kůží, do produktů se převážně vkládají zirkony.

 

Guess:

 • Šperky Guess jsou vyrobeny z obecného kovu bez obsahu niklu a olova. Jedná se tedy o luxusní bižuterii, nikoli o stříbro. Výhodou je, že u náušnice je „trn“ vyroben z titanu, tedy je antialergení. Šperky jsou osazeny komponenty křišťály S
 • Na své si přijdou ženy v různých věkových kategoriích. Šperky jsou dostupné ve třech barevných provedeních, tedy v barvě stříbrné, růžového a žlutého zlata. Jedná se o jednu z nejznámějších fashion značek, můžete se tedy spolehnout, že nabízíme vždy aktuální trendy. Kolekce, které jsou již po sezóně, ihned vyprodáváme.

 

Proč nakupovat právě u nás?

 • Jsme kamenná prodejna v centru Olomouce, můžete nás tedy kdykoliv budete mít cestu navštívit v rámci otevíracích hodin.
 • Ochotně a rádi Vám pomůžeme s výběrem šperků, nebo luxusních hodinek, které naleznete na webových stránkách: helvetia-hodinky.cz Poradit Vám můžeme osobně na naší prodejně, na tel. čísle: 603 200 307, nebo na emailové adrese: info@helvetia-hodinky.cz
 • Jsme autorizovaní prodejci výše uvedených značek. U všech nabízených produktů garantujeme jejich originalitu. Zboží prodáváme v originálním balení s minimální záruční dobou dva roky. (Některé značky nabízejí dokonce tří letou prodlouženou záruční lhůtu).

 

Doufáme že Vám všechny tyto informace pomohou v budoucím nákupu na našich webových stránkách a že budete s našimi službami nad míru spokojeni, protože Vaše spokojenost je u nás na prvním místě!